نکات بسته بندی وسایل آشپزخانه

یکی از نکات مهم اثاث کشی و حمل بار تهران، داشتن دقت کافی و مهارت های لازم در انجام دادن بسته بندی اثاثیه است. به ویژه در بسته بندی لوازم آشپزخانه (به انگلیسی: packing kitchen). این نکته در خدمات اسباب کشی در تهران بسیار حائز اهمیت است. هر چه در هنگام بسته بندی وسایل از لوازم بهتری استفاده شود و کارگران باربری که از طرف شرکتهای باربری تهران جهت ارائه این خدمات اعزام شده اند، حرفه ای باشند و تجربه بیشتری در این زمینه داشته باشند این کار کمک بیشتری به انجام درست این کار می کند. 

اما برعکس در صورتی که بسته بندی وسایل آشپزخانه و یا سایر وسایل و لوازم منزل و یا شرکتها به درستی بسته بندی نشوند، به معنای این است که ممکن است در طول مسیر هر لحظه خطر وسایل را تهدید کند. از جمله شکسته شدن وسایل و یا خراش افتادن بر روی آنها. 

به همین جهت از آنجایی که گفته اند: "پیشگیری بهتر از درمان است" در مسئله خدمات اتوبار تهران و کیفیت اثاث کشی و جابجایی بار، این مسئله یعنی بسته بندی صحیح و استاندارد کلیه وسایل آشپزخانه اهمیت زیادی دارد. نکته مهم و جالب توجه این است که این مسئله هم در اسباب کشی منزل و همچنین در مورد سازمان ها، شرکتها و مراکزی که مدیران آنها قصد جابجایی و حمل و نقل وسایل به محلی دیگر دارند، کاملا صدق می کند. چرا که امروزه در بسیاری از شرکتها و یا موسسات نیز آشپزخانه و آبدارخانه وجود دارد و زمان جابجایی باید وسایل آن بخش نیز همانند سایر لوازم شرکت یا اداره به دقت بسته بندی شوند. 
به همین جهت در همین ابتدا باید تاکید کنیم که آماده سازی و بسته بندی لوازم آشپزخانه صرفا مختص اسباب کشی منزل و خدمات باربری تهران برای افراد حقیقی نیست و شامل نکات مهمی است که در هر دو حالت باید مد نظر قرار گیرد. 

بسته بندی وسایل و اثاثیه آشپزخانه شامل بخش های مختلفی می شود. مانند:

بسته بندی لوازم شکستنی
بسته بندی وسایل غیر شکستنی (سبک و یا نیمه سبک)
بسته بندی لوازم سنگین

هر کدام از این موارد خود سختی ها و دشواری هایی برای هر کارگر حمل بار و اتوبار تهران دارد. بنابراین هنگام اسباب کشی باید به کلیه نکات ایمنی در این زمینه توجه کرد. 
از طرف دیگر می توان با توجه به اینکه برخی از وسایل بزرگ و نسبتا سنگین در آشپزخانه معمولا قرار داده شده و مورد استفاده قرار می گیرند، می توان در یک دسته بندی کلی بسته بندی وسایل آشپزخانه را به دو دسته تقسیم بندی کرد:

بسته بندی وسایل سبک و نیمه سبک 
بسته بندی وسایل سنگین و دارای ابعاد بزرگ


چه مواردی شامل بسته بندی آشپزخانه می شوند؟

تقریبا هر چیزی که در آشپزخانه وجود دارد براحتی قابل بسته بندی و حمل بار در باربری تهران است. بنابراین زمانی که با شرکتهای اتوبار تهران تماس می گیرید، نگران این مسئله نباشید چرا که غیر از مواد غذایی سایر اقلام و وسایل موجود براحتی قابل بسته بندی و حمل بار هستند. یکی از مزایای خدمات شرکتهای باربری و اتوبار تهران نیز همین نکته است. 
از مهمترین وسایل آشپزخانه که پیش از شروع اثاث کشی و جابجایی بسته بندی می شوند می توان از موارد زیر نام برد:

یخچال فریزر (خانگی یا اداری و یا انواع دوقلو و یا ساید بای ساید)
ماشین لباسشویی
دستگاه ظرفشویی
فر آشپزخانه
ظروف (شامل ظروف شکستنی، پیرکس، چینی، پلاستیکی و غیره) 
قابلمه ها
برخی وسایل دیگر (برای مثال قاشق، کارد و چنگال ها، نمکدان و ...)

اما نوع بسته بندی تفاوت دارد. چرا که برای بسته بندی هر یک از لوازمی استفاده می شود که در بیساری از موارد جهت بسته بندی سایر وسایل اشپزخانه کاربردی ندارد. 


بسته بندی لوازم آشپزخانه


بسته بندی وسایل سنگین آشپزخانه:

جهت بسته بندی لوازم سنگین و دارای سایز بزرگ آشپزخانه مانند یخچال فریزر و یا لباسشویی معمولا کارگران شرکتهای باربری تهران از پلاستیک و نایلون های ضد ضربه استفاده می کنند و به دور بدنه این وسایل می پیچند. بطوری که تمام سطوح بیرونی وسیله مورد نظر کاملا پوشیده شود. به این ترتیب آسیبی به بدنه این لوازم آشپزخانه وارد نشده و حتی حمل آنها نیز راحت تر صورت می گیرد. چرا که کارگران اتوبار با خیال راحت می توانند آنها را جابجا کنند. 

اما استفاده از وسایل دیگری مانند کارتن های چند لایه اسباب کشی و یا بابل رپ (نایلون های حباب دار مخصوص اثاث کشی) برای چنین وسایلی صورت نمی گیرد چرا که سایز این وسایل بسیار بزرگ است و نمی توان از چنین لوازم بسته بندی به این منظور استفاده کرد. 


بسته بندی لوازم سبک آشپزخانه:

یکی از مزایای بسته بندی وسایل سبک و یا نیمه سبک آشپزخانه این است که براحتی می توان از کلیه لوازم بسته بندی استفاده کرد. اما رعایت احتیاط را نیز نباید فراموش کرد. چرا که وسایل شکستنی نیز در این دسته قرار می گیرند و بنابراین باید هنگام قرار دادن آنها در کارتن ها کلیه نکات مهم جهت ایمنی بار در نظر گرفته شود. به صورتی که:

وسایل شکستنی از لوازم غیر شکستنی در ابتدا جدا شوند.
کلیه لوازم بسته بندی از قبل آماده باشند.
وسایل سنگین در کارتن های کوچک تر و وسایل سبک تر در کارتن های بزرگتر قرار داده شوند. 
روی هر یک از بشقاب ها و یا سایر لوازم شکستنی به دقت با استفاده از پوشش پلاستیک های حباب دار پوشانده شوند و به اصطلاح کاور شوند. سپس یک به یک در کارتن های اسباب کشی قرار داده بشوند. 
لابلای وسایل شکستنی قرار داده در کارتن ها، فوم و یا نایلون های ضربه گیر (بابل رپ: bubble wrap) قرار داده شود. 
دور وسایل شکستنی از پلاستیک های مقاوم اسباب کشی یا استرچ رپ (stretch wrap) استفاده شود. 

در نهایت پس از پایان بسته بندی نوبت حمل آنهاست. وسایل بزرگ و کوچک آشپزخانه یک به یک به خودروی حمل بار منتقل و وسایل شما به آسانی به محل جدید منزل و یا مکان جدید کسب و کار شما ارسال خواهند شد. 

شرکت باربری اهورا بار تهران با تجربه ای درخشان در اتوبار تهران در خدمت شماست. جهت اسباب کشی و خدمات بسته بندی کلیه وسایل و لوازم خود با ما تماس بگیرید. 

Blog

همه چیز درباره اتحادیه باربری تهران

حتما درباره نقش اتحادیه های مختلف شنیده اید و یا با اعضای آنها سروکار داشته اید. اما شاید چنین بنظر برسد که شرکت های باربری تهران، مطابق با سلیقه و سیاست های خود در برابر مشتریان عمل می کنند و هیچ نهادی ناظر بر عملکرد یا قیمت و تعرفه های اعلام شده توسط آنها نیست. در صورتی که چنین تصوری کاملا اشتباه است و این شرکتها نیز دارای اتحادیه ای هستند به نام: اتحادیه باربری تهران.

ادامه مطلب
Blog

بهترین باربری تهران

اهورا بار یکی از بهترین شرکت های باربری تهران است که در زمینه خدمات اسباب کشی، بسته بندی اثاثیه و لوازم، حمل بار به مشتریان خود فعالیت دارد. اهورا بار به عنوان یکی از شرکت های اتوبار تهران کاملا حرفه ای عمل کرده و با دقت بالا و توجه به اهمیت کیفیت بسته بندی برای اسباب کشی و مراحل دیگر این کار، در این حیطه مشغول سرویس دهی به مشتریان خود بوده است.

ادامه مطلب
Blog

بهترین تکنیک های بسته بندی اثاثیه و لوازم

همانطور که می دانید بسته بندی وسایل برای اسباب کشی بسیار حساس و تاثیرگذار در نتیجه خدمات باربری و جابجایی است. به همین دلیل شرکتهای خدمات اتوبار و باربری تهران تلاش می کنند تا با استفاده از بهترین روش ها و تکنیک های بسته بندی اثاثیه و لوازم منزل و شرکتها این بخش از خدمات اسباب کشی را به صورتی بی نقص و عالی برای شما انجام دهند

ادامه مطلب