بارنامه و بیمه باربری

حتما درباره بیمه باربری شنیده اید. این عنوان یکی از اصطلاحات باربری و حمل بار است که توسط سازمان ها، نهادها و یا شرکت های خصوصی و یا دولتی مورد استفاده قرار می گیرد. حال این سئوال پیش بیاید که بیمه باربری به چه منظوری صادر و چه کاربردهایی دارد؟
در پاسخ باید گفت که یکی از خدمات شرکت های باربری و اتوبار تهران از جمله اهورا بار، در نظر گرفتن بیمه باربری برای مشتریان حقیقی و حقوقی خود در زمان ارائه خدمات اسباب کشی است. به این معنی که از زمانی که شما با همکاران ما قرارداد می بندید، در کلیه مراحل بسته بندی (در صورتی که توسط همکاران ما صورت گیرد) ، حمل و جابجایی بار و سرانجام پیاده سازی وسایل از خودروهای باربری و گذاشتن کارتن و جعبه های حاوی وسایل در محل مورد نظر وسایل و لوازم شما بیمه خواهند بود. 

در این مدت چنانچه هر گونه خسارتی به وسایل شما وارد شود و یا احیانا وسیله ای گم شود، کارشناسان ما ضمن ارزیابی میزان آسیب و خسارت های وارد شده، خسارت های وارد شده را به مشتری پرداخت خواهند کرد. 

در این میان بد نیست که بدانید بیمه باربری در کشورمان چندان جدید نیست و قوانین آن برای نخستین بار در سال 1316 شمسی به تصویب رسیده و بعدها دچار تغییراتی شده است. در این حیطه چند اصطلاح بیمه باربری مورد استفاده قرار می گیرند که جهت آشنایی هر چه بیشتر شما خوانندگان گرامی، آنها را در این بخش شرح می دهیم:

بیمه گر:

شرکت یا نهادی است که در طول مسیر جابجایی بار و یا کالا متعهد به تضمین به سلامت رساندن آنهاست. 

بیمه گذار:

شخص حقیقی یا حقوقی است که بار و یا اسباب و اثاثیه خود را جهت جابجایی در اختیار شرکت خدمات باربری قرار داده و در صورت وارد شدن هر گونه خسارت به وسایل و لوازم وی، خسارت ها از طریق بیمه باربری به وی پرداخت خواهد شد. 

مورد بیمه:

کلیه کالاها، لوازم و وسایلی که در طول باربری و جابجایی بار توسط شرکت های اتوبار و یا باربری (زمینی، هوایی و یا دریایی) حمل می شوند. 
البته این اصطلاحات بیشتر در زمان امور ترانزیت کالا، صادرات و واردات مورد استفاده قرار می گیرند اما در اصل مسئله بیمه و ضمانت سالم رساندن وسایل یا اجناس مسئله ایست که در این میان مشترک است. 

مسلما هیچ کس دلش نمی خواد و تمایلی ندارد که بار یا اسباب و اثاث خود را در اختیار شرکت یا مجموعه ای قرار دهد که احتمال آسیب رساندن و یا گم شدن آنها وجود داشته باشد. اما از طرف دیگر هر چه بسته بندی وسایل برای اسباب کشی صورت بگیرد، کارگران باربری احتیاط و دقت بیشتری در زمان حمل کارتن ها و جعبه های حاوی وسایل و لوازم انجام دهند، خودروهای باربری (مانند وانت بار، کامیون و یا کامیونت) جدیدتر و بهتری مورد استفاده قرار گیرند، رانندگان ماشینهای باربری احتیاط بیشتری در خیابان های تهران و یا هنگام حمل بار به شهرستان به خرج بدهند، هنگام انتقال جعبه ها و کارتن ها و سایر وسایل به مقصد احتیاط شود (به ویژه زمان حمل یخچال فریزر، ماشین لباسشویی، مبلمان، میزهای بزرگ و غیره) و بطور خلاصه نکات اسباب کشی هر چه بهتر رعایت شوند، کار بهتر پیش می رود و احتمال خسارت دیدن وسایل و دارایی های شما بسیار کمتر خواهد بود. 

شرکت اتوبار اهورا بار ضمن تعهد به مشتریان خود در کلیه زمینه ها و امور مربوطه حاضر است تعهد کند که ضمن تعهد قانونی و اخلاقی نسبت به حق بیمه باربری مشتریان خود، نهایت تلاش کارکنان دلسوز و زحمتکش خود را بکار می گیرد تا به هیچ وجه کوچکترین آسیبی به وسایل و لوازم آنها وارد نشود. 
اگر نگران به سلامت رساندن اسباب و اثاث و یا تجهیزات و وسایل منزل و یا محل کار خود هستید، با شرکت اتوبار اهورا بار همراه شوید. 

بهترین تکنیک های بسته بندی اثاثیه و لوازم

بهترین تکنیک های بسته بندی اثاثیه و لوازم

همانطور که می دانید بسته بندی وسایل برای اسباب کشی بسیار حساس و تاثیرگذار در نتیجه خدمات باربری و جابجایی است. به همین دلیل شرکتهای خدمات اتوبار و باربری تهران تلاش می کنند تا با استفاده از بهترین روش ها و تکنیک های بسته بندی اثاثیه و لوازم منزل و شرکتها این بخش از خدمات اسباب کشی را به صورتی بی نقص و عالی برای شما انجام دهند

ادامه مطلب
تفاوت اسباب کشی در تهران و حمل بار به شهرستان

تفاوت اسباب کشی در تهران و حمل بار به شهرستان

اما تفاوت های زیادی بین این دو نوع خدمات وجود دارد. نخستین تفاوت هزینه این دو است. یعنی طبیعتا هزینه حمل اثاثیه منزل به شهرستان از هزینه اسباب کشی و باربری در تهران بیشتر است، چرا که در زمان جابجایی و انتقال بار از تهران به شهرستان، نیاز به پرسنل بیشتر یعنی کارگر باربری و حمل بار

ادامه مطلب
مراحل بسته بندی برای اسباب کشی

مراحل بسته بندی برای اسباب کشی

یکی از مهمترین اقداماتی که در اسباب کشی برای مشتریان انجام می شود، بسته بندی اثاثیه و وسایل منزل است که یکی از مهمترین مراحل اثاث کشی است. البته بسته بندی هم خود دارای چند مرحله است و هر چه دقت بیشتری در این مراحل صورت بگیرد، در نهایت بسته بندی وسایل بهتر انجام شده و از هر گونه خطا و یا اشتباه در این زمینه پرهیز می شود.

ادامه مطلب